Novoročný príhovor 2024

Zverejnené 1.1.2024.

Vážení občania, milí Haluzičania..

Pred niekoľkými hodinami sme privítali príchod Nového roka a ja mám prvý krát tú česť prihovoriť sa vám z pozície starostky obce.

Rok je kolobeh alebo ho môžeme nazvať aj kolotoč života a každým ďalším rokom niečo končí a niečo nové začína. Pre mňa osobne sa nedávno začala nová etapa v mojom živote. Etapa pracovná, ktorá v sebe nesie veľkú odhodlanosť a zodpovednosť. Začína sa písať rok 2024 a my všetci stojíme na jeho prahu čakajúc, čo nás počas jeho trvania čaká.

Z môjho pohľadu ako starostky obce viem, že ma tento rok čaká neľahká úloha. V prvom rade viesť obec, tak aby prosperovala. Aby sme sa ju spoločnými silami pokúsili postupne zveľaďovať a tým nám vytvorili prostredie pre kvalitný a pokojný život .

Ak dovolíte, vrátim sa ale pár slovami späť do roku odchádzajúceho, do roku 2023. Tento rok bol v Haluziciach turbulentný, čo sa týka volieb do samosprávy obce a s tým spojených súdnych sporov. Odhliadnuc od týchto udalostí sa v Haluziciach konalo niekoľko krásnych podujatí v spolupráci s OZ Naše Haluzice či s obcou Štvrtok. Spomeniem Stavanie mája, MDD, posedenie so seniormi, vyrezávanie tekvíc, Mikuláš ako i pre prírodu prospešné akcie čistenie a kosenie okolia Haluzickej kyselky, zber odpadkov v spolupráci s obcou Štvrtok a PZ Ivanovce, brigáda na cintorínoch.

Počas roka 2023 sa naša obec stala členom Miestnej akčnej skupiny Bielokarpatsko trenčianskeho mikroregiónu a mikroregiónu Bošáčka. Výhodou členstva je možnosť uchádzať sa o rôzne dotácie a granty za pomoci riadiacich pracovníkov MAS-ky, čo by som ak budú vyhlásené výzvy vhodné pre našu obec, rada využila.

Pár mesiacov náš kostolík zdobilo umelecké dielo Zrkadlenie, aj vďaka ktorému zavítalo do našej obce veľa návštevníkov a turistov.

Osobne ma veľmi mrzí, že sa nám nepodarilo v rámci mikroregiónu Bošáčka zrealizovať jubilejný 10ty ročník Slávností pod rozhľadňou na Hájnici. Každopádne verím, že o to bude ten nasledujúci ročník krajší.

V nadchádzajúcom roku by som rada začala vo vzťahu k vám občanom postupne budovať otvorenú komunikáciu a aktívnu diskusiu. Mojim cieľom je vo vzťahu k vám, obnoviť dôveru a profesionalitu, odbornosť, slušnosť, ľudský prístup a poskytovať vám kvalitné služby pre pokojný život v našej obci. Viem, že zmeny, ktoré som si predsavzala sa nedajú splniť počas niekoľkých dní ani mesiacov. Preto mojou snahou bude postupne krok za krokom, rozumne a transparentne ich presadzovať a hľadať zdroje na ich financovanie. Uvedomujem si, že cesta zmeny k lepšiemu bude veľmi náročná, že si bude vyžadovať veľmi veľa úsilia, trpezlivosti a rozvahy nielen odo mňa osobne, ale aj od vás. A zároveň v neposlednom rade vašu nezištnú pomoc.

Vážení spoluobčania,

všeličo na podobe každej obce, či mesta.. možno pri dostatočnom množstve finančných prostriedkov zmeniť a dosiahnuť pomerne jednoducho. Čo však jednoduché nie je, je zmeniť myslenie a konanie ľudí žijúcich v nich. Preto si vážme jeden druhého bez ohľadu na to za ktorú stranu kope.. Úctu treba dať všetkým tým, ktorí vidia a vedia oceniť aj dobré, nielen dokonalé. Nezabúdajme v každodennom živote na pokoru, žičlivosť a priateľstvo.  Prajme si vážení spoluobčania aby tieto hodnoty u nás a v nás dominovali. Prajme si aj veľa úsmevov, ktoré nás nikdy nič nestoja a pritom nimi možno veľmi veľa povedať.

Milí Haluzičania,

na záver by som Vám všetkým chcela popriať, aby nový rok do ktorého práve vstupujeme bol pre každého z vás čo najpríjemnejší, aby ste v ňom mali veľa zdravia, šťastia, radosti, aby ste dosiahli veľa osobných aj pracovných úspechov a tiež aby ste počas neho pociťovali čo najviac lásky a pokoja v rodinnom kruhu.

Prajme si šťastný, po každej stránke vydarený rok 2024.

Silvia Hadbábná

starostka obce